NAGA - Dortmund 2014

02.06.2014 21:24
NAGA
 Dne 24.5.2014 proběhl grapplingový turnaj v německém Dortmundu pod hlavičkou jedné z největších amerických asociací NAGA. Vzhledem k tomu, že turnaj byl velice dobře dostupný vzdáleností a také po finanční stránce, rozhodli jsme se zúčastnit v tomto složení:
Jaroslav Moltaš, Jakub Šafra, Miroslav Kokta a tak malinko hostující Dominik Luks, ale přesto jako by byl náš .
 Jedna z výhod byla, že jsme se mohli registrovat přímo na místě konání. Vážení proběhlo už v pátek večer, člověk tak měl dobrý vnitřní pocit, že může večeřet a snídat bez omezení. Už při příchodu do haly k registraci na nás padla trošku nervozita, když jsme viděli tu bandu zmuchlaných uší a výrazů v obličeji jak z Valdické věznice . No nic, oni si řikají určitě to samé .
 Po navážení jsme se přesunuli do nedaleko umístěného hotelu, vzdáleného pouhý 1km, ale vykličkovat z výstaviště nám chvilku trvalo. Následně jsme se přesunuli do obchodního centra, kde bylo požehnaně restaurací, abychom doplnili energii po dlouhé cestě.
 
Sobota - den turnaje: budíček v 8hodin, ale už jsme nespali od 6h, alespoň já, teda. Proběhla snídaně a přesun na zápasiště! Závodníků tam bylo požehnaně, cca 700 a hned jsme věděli, že to nebude žádná procházka růžovým sadem.
 
 Jako první šel v No Gi na tatami Mira Kokta (Janek ) první dva zápasy nasadil vysoké tempo. Soupeře házel jako papír a poslouchal jako autíčko na ovladání, takže oba zápasy ukončil na škrcení před limitem. Ve finálovém boji si bohužel hýbnul krkem a musel v polovině zápasu ukončit pro zranění. Nicméně tenhle bojovník ukazuje své nejvetší kvality na turnaji a jeho psychika je pevná jako kovadlina!!! Gratulace za perfektní výkon a stříbrnou medaili v No Gi. Bohužel do Gi nemohl pro zranění nastoupit.
 
 Druhý byl na řadě Dominik Luks, který jako nováček v tomhle sportu hned koukal na nejvyšší cíl, ale bohužel nestačil na svého soupeře a prohrává na body v No Gi. V kategorii Gi to bylo velice smutné, protože neznalost pravidel Dominika připravila o medailové pozice, ale čest a uznání za to, že měl kimono jednou na sobě a zkusil se s tím popasovat.
 
 Třetí závodník, Jakub Šafra předvedl v kategorii No Gi neuvěřitelný nástup, až jsem přestal mluvit u trenérské lavice ☺. Po chvilce zápasení v postoji se soupeř dostal do guardové pozice a nic jiného za celý zápas neudělal, jen držel a odolával nasazeným technikám od Jakuba obrovskou silou a trošku chyba na straně rozhodčích, že nebyl žadný trestný bod za zdržování, protože ten by nám pomohl a mohli jsme jít dál. Kategorie Gi byla lepší hned od prvního momentu vzhledem k tomu, že první soupeř se nedostavil na zápas, tím se upravil počet závodníků. Jakub byl tedy mezi čtyřmi závodníky a hned první zápas dostal mistra Evropy z Lisabonu. Po neuvěřitelném začátku a strhu na zem včetně krásného passing guardu a kolena na břicho jsme vedli už 7:0. Byla minuta do konce a soupeři se povedlo přetočení a následné nasazení trianglu, který byl tak silně nasazen, že už nešlo vzdorovat a Jakub musel odplácat. Boj o třetí místo v pravidlech NAGA je vždy, nejsou 2 třetí místa, takže nás čekal ještě jeden zápas, který jsme nabodovali podobně jako v prvním fightu a udrželi až do úplného konce, tím bronzová medaile byla naše. Gratulace za obrovskou chuť zápasit.
 
 Jako poslední jsem šel na řadu já, Jaroslav Moltaš. Bylo nás 8 ve skupině a můj zápas byl hned na pořadí druhém. Přetahovaná v postoji nic moc neřešila, ale utočil jsem tam jeden volant a dostali jsme se na zem, kde soupeř udělal jeden pěkný sweep, ale oplatil jsem stejnou mincí během pár vteřin a zalehl side. Tam jsem pracoval na kimuře, kterou soupeř odplácal, ale bohužel rozhodčí to neviděl, tak jsem držel techniku až do konce zápasu a výhra na body.
 V druhém zápasu jsem narazil na menšího soupeře, ale o to silnějšího. Po dlouhé, snad 3minutové tahanici v postoji jsem se už bál, že nás bude rozhodčí napomínat a rozhodl jsem se soupeři jít na poraz, ale on zachytil první nástup, chytil mi hlavu a druhou rukou mi tlačil přímo do ohryzku, což bylo velice nepříjemné a musel jsem si sednout, abych uvolnil tlaku a soupeř tímto získal dva body, které se mi nepodařilo již zvrátit a prohra na body. Třetí zápas byl o bronzovou medaili, tam jsem neponechal nic náhodě a pohlídal si bodované pozice celé 4minuty a třetí místo v No Gi.
 V kategorii Gi jsem měl vítěze z No Gi, očekával jsem velký tlak a to také přišlo. Soupeř se nechtěl nechat hodit vůbec, tak jsem naskočil halfguard, soupeře otočil a následně přešel nohy. Chvilku jsem držel side, ale soupeři se povedlo vstát na čtyři a přetočit mě. Po chvilce zápasení jsem se dostal opět na side a udržel pozici včetně kolena na břicho. Poslední zápas nebyl už tak náročný a výhra na body mi přinesla vymodlený pás NAGA.

Fotogalerie : NAGA - Dortmund 2014